Top mobilne igrice – Na prvom mjestu ljestvice po bruto zaradi u augustu 2020. bila je PUBG Mobile.
Proizvodi je tvrtka imena Tencent, a korisnici igre potrošili su vrtoglavi 221 milijun dolara na razne kupovine unutar same igre, prenose biznis portal poslovne.com.
U usporedbi s kolovozom prošle godine, rast prihoda ove igrice iznosi čak 25.5%. Približno 59% ukupnih prihoda PUBG Mobilea dolazi od kineskih igrača.
9.5% dolazi od igrača iz Sjedinjenih Američkih Država. A kupovine unutar igre od strane korisnika iz Japana zauzimaju 5.2% ukupnog prihoda.
Top mobilne igrice – Tencent apsolutni vladar
Tencent je kineski gigant kada je riječ o igricama. To opravdava i činjenica da njihove igre suvereno drže vrh popisa igara s najvećim prihodima.
Prihod igrice Honor of Kings od 204.8 miliona dolara
Tako se njihova Honor of Kings našla na drugom mjestu s prihodom od 204.8 milijuna dolara za kolovoz.
Identično kao i kod PUBG Mobilea, obje su igrice zabilježile rast od 25.5% u odnosu na isti period prošle godine. Oko 95% svih kupovina unutar igrice dolazi iz Kine, a na drugom mjestu s tek oko 1.7% nalazi se Tajland.
Top mobilne igrice – Ostatak popisa
Treće mjesto popisa zauzela je igra pod imenom Fate/Grand Order koju proizvodi Sony. Top 5 čine još igre Pokemon Go, koji proizvodi Niantic i Monster Strike tvrtke Mixi.
Pokemon Go je bio prava senzacija te je od svog izlaska u srpnju 2016. oborio nekoliko rekorda po zaradi. Ukupna zarada ove igre procjenjuje se na oko 3.6 milijarde dolara od raznih kupovina unutar igrice.
Pandemija naštetila igrici ‘Pokemon Go’
Što se kolovoza tiče, bruto prihodi iznose oko 141.4 milijuna dolara. Pokemon Go igra namijenjena je vanjskoj igri, gdje igrači kroz šetnju gradom ili prirodom mogu naići na Pokemone kako bi ih skupljali. Situacija s COVID-19 pandemijom uvelike je naštetila igri zbog ograničenja kretanja.
Ipak, došlo je prilagođavanja koje je omogućilo svima da igraju iz udobnosti svoga doma. No ipak se osjeti kako je to pomalo uništilo čar same igre.
Kolovoz najprofitabilniji
Kada je o top mobilnim igrice riječ, one najveće skokove u zaradi bilježe upravo oko mjeseca kolovoza. Nakon godišnjih odmora, a dva najbolja naslova s našeg popisa najuspješnijih igara bilježe svoj najbolji mjesec ikad.
Podsjetimo, oba naslova dolaze iz tvrtke Tencent koja će zadovoljno trljati ruke čekajući izvješće i za rujan.
Što se rekordne zarade tiče, Fate/Grand Order je također bilježi sa zaradom od 163 milijuna dolara. A po toj karakteristici pridružuje im se Knives Out tvrtke NetEase sa svojih 79.5 milijuna dolara.
Kako gledamo i računamo zaradu?
Postoje razne aplikacije koje vode računa o tome koliko je tko potrošio na koju igricu. I zapravo je poprilično jednostavno izvući te podatke i složiti listu najprofitabilnijih igara za jedan mjesec.
Procjene u ovom tekstu odnose se na period između 1. i 31. kolovoza 2020. godine. Naravno, obratili smo pozornost samo na kupnje unutar igre, odnosno na prihode koje su tvrtke ostvarile isključivo od svojih igrača.
Kao što znamo, igrice često nude i ostale reklame te imaju sponzore koji im omogućuju dodatne prihode. Ali njih nismo uzeli u obzir pri stvaranju ovog popisa.